دسته گل خواستگاری

تعداد بازدید : 500

مراسم خواستگاری اولین اقدام رسمی برای وصلت دو خانواده محسوب می شود بنابراین برخورد اول بسیار حائز اهمیت می باشد. یکی از نکات مهم مراسم خواستگاری انتخاب دسته گل است. مطمئنا نوع دسته گلی که برای عروس می برید نشانگر سلیقه شما و احترامیست که برای عروس و خانواده وی قائل هستید. از طرفی نشانگر شان و شخصیت خودتان نیز هست.  به دلیل اهمیت این موضوع تصمیم گرفتیم این مطلب را به انتخاب دسته گل خواستگاری اختصاص دهیم و در آن به رنگ دسته گل خواستگاری، اندازه دسته گل یا سبد گل خواستگاری و … بپردازیم.

رنگ دسته گل خواستگاری

رنگ دسته گل روز خواستگاری بسیار مهم است. بعضی ها معتقد هستند که بهتر است دسته گل روز خواستگاری تک رنگ باشد ولی برخی معتقدند این نوع دسته گل مخصوص روز عروسی است و بهتر است در دسته گل مراسم خواستگاری از گل های رنگارنگ استفاده شود ولی به نظر ما این مسئله کاملا سلیقه ای است و شما می توانید بنابر سلیقه شخصیتان از هر کدام از این مدل ها استفاده کنید.یکی از بهترین انتخاب ها می تواند انتخاب گل هایی با رنگ صورتی باشد. چرا که این رنگ گل نشان دهنده حیات و زندگی است. نکته مهم دیگری که باید رعایت کنید تعداد گل های به کار رفته در دسته گل یا سبد گل است. تعداد گل ها بهتر است فرد باشد تا یک دسته کل زیبا داشته باشید.

اندازه دسته گل خواستگاری

در جلسات اول خواستگاری بهترین گزینه خرید دسته گل یا سبد گل کوچک است. در مراسم بله برون بهتر است سبد گل بزرگ تهیه کنید.

انتخاب گل مناسب

توصیه می کنیم هنگام انتخاب گل های سبد یا دسته گل روز خواستگاری اصلا سراغ گل گلایل و داوودی نروید چرا که این گل ها بیشتر مناسب مراسم ختم است تا مراسم خواستگاری. یکی از بهترین گزینه ها می تواند انتخاب گل رز باشد. البته از گل هایی مثل لیلیوم، مریم، زنبق بنفش و آلسترومریا نیز می توانید استفاده کنید.

نکات مهم در خرید دسته گل خواستگاری

  • از آن جا که انتخاب دسته گل روز خواستگاری اهمیت زیادی دارد بنابراین بهتر است برای انتخاب گلفروشی وقت کافی صرف کنید. مثلا پیشنهاد می کنیم یک روز قبل از مراسم خواستگاری به چند گلفروشی سر بزنید و از فروشنده بخواهید که نمونه کارهایشان را نشانتان بدهند تا در روز خواستگاری استرس انتخاب گل مناسب را نداشته باشید.
  • برای تهیه گل عروسی دو انتخاب خواهید داشت یکی دسته گل و دیگری سبد گل که پیشنهاد ما به شما سبد گل است چون هم چشمگیر تر و زیباتر و هم امروزی تر است.
  • به هیچ وجه در دسته گل مراسم خواستگاری از گل های پژمرده استفاده نکنید.
  • تا حد امکان از گل های مناسب فصل استفاده کنید.
  • بهتر است تا حد امکان دسته گل یا سبد گل اولین جلسه خواستگاری ساده و در عین حال شیک باشد.
  • اگر تمایل دارید از چند نوع گل استفاده کنید، به ترکیب رنگ و نوع گل‌ها دقت کنید.گل‌ها را می‌توان در قالب‌های مختلف هدیه داد، دسته گل، سبد گل و باکس گل از انواع رایج آن‌ها هستند.

در ادامه قصد داریم تصاویر دسته گل، سبد گل و باکس گل های مختلفی را جهت گرفتن ایده قرار دهیم :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *