اندازه مناسب دسته گل عروس

تعداد بازدید : 500

نکات مهم انتخاب دسته گل عروس

دسته گل عروس یکی از تزئینات و می شود گفت یکی از ملزومات مراسم عروسی است. برای انتخاب دسته گل عروس بایستی نکاتی را رعایت کرد که یکی از موارد مهم آن توجه به اندازه دسته گل است. در مطلب قبلی به انتخاب نوع گل برای دسته گل عروس پرداختیم. در این مطلب قصد داریم به طور اختصاصی به اندازه مناسب دسته گل عروس بپردازیم.

اندازه دسته گل عروس

یکی از مهمترین مواردی که باید در انتخاب دسته گل عروس به آن توجه کرد، اندازه دسته گل است که این موضوع به جثه و اندام عروس خانم بستگی دارد.

اگر عروس خانم اندام ظریف و کوچکی دارد بهتر است دسته گل کوچکی نیز انتخاب کند. البته به این نکته توجه کنید که برای کوچک کردن دسته گل از تعداد گل هلا کم نشود که در نهایت باعث کاسته شدن از زیبایی و جذابیت دسته گل گردد. حفظ کوچکی و در عین حال زیبایی دسته گل به مهارت و سلیقه گل فروش بستگی دارد. اندازه دسته گل پیشنهادی 25/5 سانتی متر می باشد.

عروس خانم هایی که اندام درشتی دارند می توانند دسته گل بزرگ انتخاب کنند و اگر عروس خانم قد بلندی نیز داشته باشند می توانند از دسته گل های کشیده با حالت آبشاری استفاده کنند. این نوع دسته گل ها در دستان عروس خانم ها زیبایی خیره کننده ای خواهد داشت. اندازه دسته گل پیشنهادی 30/5 سانتی متر و نهایتا 38 سانتی متر می باشد. گل پائونیا کنار گل های دیگر می تواند گزینه مناسبی برای تزئین دسته گل عروس خانم های قد بلند باشد. به این نکته نیز توجه کنید که دسته گل عروس بایستی از دسته گل ساقدوش ها کمی بزرگتر باشد.

  • اگر تمایل دارید جلوی لباس شما به نسبت بقیه قسمت ها بیشتر به چشم بیاید پیشنهاد می کنیم دسته گل کوچک انتخاب کنید.
  • اگر دامن لباس شما ساده است مدلی آبشاری انتخاب کنید.

گل های پرکاربرد در تزئین دسته گل عروس

گل رز : این گل به دلیل زیبایی و رنگ های متنوعی که دارد جزو پر طرفدارترین گل ها در تزئین دسته گل عروس محسوب می شود. این گل عشق، دوست داشتن و لطافت را در ذهن بیننده تداعی می کند.

گل ادریسی : این گل جزو گل های درشت است که می تواند برای تزئین دسته گل عروس بزرگ مورد استفاده قرار بگیرد. درضمن قیمت مناسب و رنگ های مختلف ( سفید، صورتی، آبی و ..) این گل یکی از دلایل استفاده زیاد از این گل در تزئین دسته گل عروس می باشد. این گل دارای رنگ های مختلف درشت پرکاربردش کرده است. گل برگ های زیاد و درشت آن برای دسته گل های بزرگ مناسب است.

گل یاسمن : گل یاسمن نیز جزو گل های پرطرفدار در تزئین دسته گل عروس می باشد و معمولا به دلیل اندازه کوچک و ظریف بودن این گل، برای پر کردن فضاهای خالی دسته گلی که با گل های بزرگ تزئین شده استفاده می شود.

گل لیلیوم : این گل جزو گل های گران قیمت محسوب می شود و بیشتر نیز برای تزئین ماشین عروس به کار می رود و برخی نیز برای تزئین دسته گل عروس از انواع گل های لیلیوم استفاده می کنند. نکته مهم در رابطه با این گل این است که نوع هلندی این گل نسبت به انواع دیگر آن در برابر گرما و بی آبی مقاوم تر است بنابراین سعی کنید در تزئین دسته گل از این نوع گل استفاده کنید.

در ادامه عکس تعدادی دسته گل عروس را جهت گرفتن ایده قرار می دهیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *